Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Vampirler ile İlgili Deneme - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Vampirler ile İlgili Deneme

Aşağıda vampirler ile ilgili deneme kısaca olarak ele alacağız.

Vampir, vatı edebiyatında ve metafizik dünyasında kan emici bir katil olarak tasvir edilmektedir. Ölümsüz olan ve yaşlanmayan vampirler, daha çok insanlara musallat olup saldırarak insanların kanlarını içmektedir. İnsan kanının emen, içen ve insanlar yoluyla beslenen vampirler, batının ruh dünyasının bir ürünü olarak edebi ürünlerde de yerini almaktadır.

Vampirler, gün ışığında fazla duramazlar. Geceleri ve karanlık yerlerde tünerler, yaşarlar. Böylece korkutucu ve ürkütücü bir hayatları olduğu sanılmaktadır. Kan emici ya da içici olmaları vampirlerin en korkunç yönü olarak bilinmektedir.

Vampirler ile ilgili olarak günümüzde kitaplar yazılmakta, filmler çekilmektedir. Bu sinema ve edebiyat ürünlerinde sanat değerleri olarak vampirlerin insan dünyasındaki yeri ve vampirlerin hayatı olumlu ve olumsuz bir şekilde gösterilmekte ve değerlendirilmektedir.

Vampirler, Türk Edebiyatı ürünü değildir. Eklektik denemeler de başarısız olmuştur. Hem sinemada hem edebiyatta başarısız denemeler doğu kültürlerinde bu unsurun yerinin olamayacağını da göstermiştir. Bu nedenle vampir batı kaynaklı bir olgu olarak hayal ürünü şekilde ortaya konmuştur.

Vampirlerle ilgili filmler, diziler, kitaplar Türkçeye çevrilmektedir. Türkçede olan bu eserler okurun ilgisini çekmekte ve merakını uyandırmaktadır. Fakat bu olay örgüsünden ve kurgulardan kaynaklanan bir ilgi olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle vampirlere gerçek ve bizden gözüyle bakılması mümkün değildir.

Vampirler ile İlgili Deneme Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781