Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
“Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır.”, “Bana Arkadaşını Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim.” Atasözlerinde Verilmek İstenen Mesaj Nedir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

“Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır.”, “Bana Arkadaşını Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim.” Atasözlerinde Verilmek İstenen Mesaj Nedir?

Aşağıda “Üzüm üzüme baka baka kararır.”, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözlerinde verilmek istenen mesaj nedir, kısaca olarak ele alacağız.

Üzüm üzüme baka baka kızarır bir atasözüdür. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim sözü de kadim bir sözdür. Kişilerin arkadaş seçimlerinde dikkat etmelerini gerekliliğini ortaya koyan bu sözler, kişilerin arkadaşları huyu üzerine huylarının şekillendiğini ve alışkanlıklarının değiştiğini haber vermektedir.

İnsanlar arkadaşları ne yaparsa onu örnek alma, deneme, kullanma, ona alışma durumuna çok yatkındır. Bu nedenle kötü alışkanlıkları olan arkadaşlardan muhakkak uzak durmak gerekir. Kötü alışkanlıklardan uzak durmak rıh, beden sağlığı ve toplumun huzuru için çok önemlidir. Kötü alışkanlıklara sahip olmak günah çeşitleri arasında yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781