Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üniversite Sınavı Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2019 - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Üniversite Sınavı Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2019

Aşağıda üniversite sınavı yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 kısaca olarak ele alacağız.

Üniversite sınavı 2019 senesinde 15 ve 16 Haziran tarihlerinde iki oturum olarak gerçekleştirilmektedir. YKS, TYT ve AYT olarak iki aşamalı gerçekleştirilmiştir. İki buçuk milyon öğrencinin üniversite adayı olarak girdiği sınavda ÖSYM tarafından hazırlanan sorular titizlikle öğrencilere sorulmuştur.

Üniversite sınavının yapılmasının ardından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gündeme gelmiştir. Sonuçların açıklanmasıyla yerleştirme sonuçları da belli olacaktır. Daha önceden ÖSYM’nin akademik takviminde yer alan tarih bilgilerine göre üniversite sınavı yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 sorusu cevap bulmaktadır.

Üniversite sınavı yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin akademik takvimine göre 18 Temmuz 2019 günü açıklanacaktır. Tercihler de 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bununla beraber üniversite kayıtları da 19-23 Ağustos günlerinde olacaktır.

Zorlu sınav maratonun ardından heyecanlı bir bekleyişin oluşması ve öğrencilerin yüzünü 18 Temmuz gününe çevirmesi ve dikkat kesilmesi söz konusu olmuştur. ÖSYM de bunun farkında olarak daha önceden açıkladığı takvime uygun olarak üniversite sınavı sonuçlarını gecikmeden açıklayacaktır.

Üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi sürerken üniversiteler de kapılarını ağustos ayında açacak ve öğrenci kayıt – kabul aşamasına geçerek öğrenim hazırlıklarının yapılmasına yol açacaktır. Üniversite kayıtlarının ardından da yurt ve burs başvuruları başlayacak ve binlerce öğrenci bu imkanlardan kolaylıkla ve hemen yararlanacak ve başvurularını da online olarak yapabilecektir.

Üniversite Sınavı Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2019 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781