Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2019 - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2019

Aşağıda üniversite kayıtları ne zaman başlıyor 2019 kısaca olarak ele alacağız.

YKS, iki aşamalı olarak TYT ve AYT şeklinde gerçekleşti. 15 ve 16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşen üniversite sınavı temel ve alan yeterliliklerinin ölçülmesiyle yaklaşık iki buçuk milyon öğrencinin yarıştığı sınavlar oldu. Bunun ardından sonuçların açıklanması ve tercihlerin yapılması merak edilen konular oldu.

ÖSYM’nin açıklanan takviminde akademik takvim çizelgesi olarak belirlenen sınav açıklama ve tercih yaparak kayıt yaptırma günleri de yer almaktadır. Üniversite kayıtları be zaman başlıyor 2019, sorusu öğrencilerin aklını kurcalamaktan da çıkmaktadır.

Öğrenciler üniversite kayıtları ne zaman başlıyor 2019 sorusuna cevap ararken 18 Temmuz günü üniversite sınav sonuçlarının açıklanacağı gündür. Tercihler ise hemen bir hafta sonra gerçekleşecektir. Bu tarih de 23-29 Temmuz tarihleri olarak bilinmektedir.

Üniversite tercihlerinin tamamlanmasının ardından yerleştirme sonuçları öğrenciler tarafından merak edilecektir. Bu nedenle yeniden ÖSYM takvimine bakmak gerekir. Üniversite tercih sonuçlarının açıklanacağı ve üniversitelerin de kayıt kabul edeceği tarih olarak 19-23 Ağustos tarihleri olarak bilinmektedir. Kayıtlar elektronik olarak da alınacaktır. Bunun için tarihler ise 19-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecektir.

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanması ve yerleştirme tarihlerinin bilinmesiyle birlikte gerek şehir içi gerekse şehir dışında öğrenim görecek olan öğrencilerin harekete  geçmesi beklenmektedir. Öğrencilerin elektronik olarak kayıt oluşturduktan sonra üniversitelere gitmesinde ve kayıtlarını tamamlamasında daha iyi bir sonuç bulunmaktadır.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2019 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781