Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Uluslararası Sorunların Çözümünde Barış İlke Olarak Benimsemiş Atatürk’ün Ünlü Sözü Nedir? Balkan Antantı’na Katılmayan Ülkeler Hangileridir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Uluslararası Sorunların Çözümünde Barış İlke Olarak Benimsemiş Atatürk’ün Ünlü Sözü Nedir? Balkan Antantı’na Katılmayan Ülkeler Hangileridir?

Aşağıda uluslararası sorunların çözümünde barış ilke olarak benimsemiş Atatürk’ün ünlü sözü nedir? Balkan Antantı’na katılmayan ülkeler hangileridir kısaca olarak ele alacağız.

Uluslararası sorunların çözümünde barış ilkesi olarak benimsenmiş ve tarihe geçmiş Atatürk’ün en önemli sözlerinden biri “Yurtta sulh, cihanda sulh!” ilkesi olmuştur. Barış ilkesi olarak uygulanan bu söz, barış ve huzurun teminatı, güven ve adalet ortamının tesisi için gerekli görülmüştür.

Uluslararası sorunların çözümünde bir de Balkan Antantı imzalanmıştır. Antantı imzalayan ülkeler barış ve güvenliğin sağlanması adına önemli adımlar atmışlardır. Balkan Antantı’na katılmayan ülkeler, Bulgaristan ve Arnavutluk olarak bilinmektedir. Balkan Antantı’na katılan ülkeler ise Türkiye, Romanya, Yunanistan ve Yugoslavya olarak bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781