Ulusal Konuların Görüşüleceği Bir Kongreye Katılımın Az Olduğu Görülmektedir. Ulusal Bir Kongreye Katılımların Engellenmeye Çalışılmasının Nedenleri Hakkındaki Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda ulusal konuların görüşüleceği bir kongreye katılımın az olduğu görülmektedir. Ulusal bir kongreye katılımların engellenmeye çalışılmasının nedenleri hakkındaki görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Anadolu’da Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmasının ve Amasya Genelgesi’nin yayımlanmasının ardından ulusal kongrelerin toplanması aşamasına sıra gelmiştir. Bu kongrelere delegelerin katılımı da söz konusu olmuştur. Bu delegeler kongrelere iştirak etmesin diye aleyhte çalışmalar da yürütülmüştür.

Ulusal konuların görüşüleceği bir kongreye katılımın az olduğu görülmektedir. Ulusal kongreye katılımların engellenmeye çalışılmasının nedenleri Milli Mücadele’nin tam anlamıyla yapılamaması, milli mukavemetin kırılmak istenmesi ve Anadolu’nun kısa yoldan ve hızlı bir şekilde işgal edilmek istenmesidir. Bu nedenle düşman devletler kongrelerin aleyhinde çalışmışlardır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.