Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Uçurtmam Bulut Şimdi Kitabının Özeti Kısa

Aşağıda uçurtmam bulut şimdi kitabının özeti kısa kısaca olarak ele alacağız.

Sevim Ak’ın 1987 yılında Akademi ödülü aldığı Uçurtmam Bulut Şimdi kitabında birçok hikaye bulunmaktadır. Bu hikayelerde babasının yaptığı uçurtmayı elinden kaçıran çocuğun yaşadıkları, yağmurun gizemini arayan çocuk ve başka birçok olaylar anlatılmaktadır.

Babasının yaptığı uçurtmaya sevgiyle bağlanan ve bir aksilik sonucunda uçurtmayı elinden kaçıran çocuğun, bulutları uçurtma olarak hayal etmesi gerçek hayatta okuyucularında başına gelen dramatik ve duygu yüklü bir hikaye olarak kitabın ismini almıştır.

Bu hikayede baba ve çocuğun bağlılığı, çocukların hayal gücü, sevgisi, hafızası ve yaratıcılığı oldukça duru ve yalın bir dille akıcı olarak anlatılmıştır. Yazarın ilk kitabı olarak bir gazetenin ekinde tefrik edilen eser zaman içinde hacmi az olmasına rağmen en çok okunan çocuk kitaplarından biri olmayı başarmıştır.

Akıcı, etkileyici ve zengin anlatım dili çocukları sıkmadan ve eğlenceli vakit geçirmelerine yardım ederek okumaya alıştırmaktadır. Kitaba isim olan hikayede duygu yüklü anlatımlar çocukların hayal dünyasında ve hafızasında anlamlı bir yer edinerek duygu ve düşüncelerinin gelişmesinde de etkili olmaktadır.

Aile olmak, aile içinde sorumluluk sahibi olmak, doğayı kavramak, anlamak, yaşamak gibi değerlerin de konu edinilerek öğretildiği diğer birçok hikayenin de kısa kısa olarak okuyucu sunulması kitabı anlamlı kılan diğer özellikleridir.

Uçurtmam Bulut Şimdi Kitabının Özeti Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kerime dedi ki:

    Beğendim ben çok iyi bir şekilde hazırlanmış özet ödevimi yaptım bitti.

  2. Belinay dedi ki:

    merhaba arkadaşlar sayfa inan ki dikkatimi çekti, 2 artı aldım Uçurtmam Bulut Şimdi Kitabının Özeti Kısa Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

Yorum Yaz