Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Türküler, Mitolojik Dönemden Günümüze Uzanan Uzun İnce Bir Çizgide Türklerin Sosyal, Siyasal, Dinî ve Kültürel Hayatının Her Safhasında Yer Almıştır. Bunun Nedeni Sizce Ne Olabilir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Türküler, Mitolojik Dönemden Günümüze Uzanan Uzun İnce Bir Çizgide Türklerin Sosyal, Siyasal, Dinî ve Kültürel Hayatının Her Safhasında Yer Almıştır. Bunun Nedeni Sizce Ne Olabilir?

Aşağıda Türküler, mitolojik dönemden günümüze uzanan uzun ince bir çizgide Türklerin sosyal, siyasal, dinî ve kültürel hayatının her safhasında yer almıştır. Bunun nedeni sizce ne olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Türküler, en değerli kültürel unsurlar arasında bulunmaktadır. Sözlü edebiyatın gelişmesinde ve gelecek nesillere aktarılmasında Türküler ve hikayeleri eğitici, öğretici, ders ve nasihat verici bir konumdadır. Türküler, bir milletin ortak aklı, hafızası, mirası olarak geleceğe taşınmaktadır.

Türküler mitolojik dönemden günümüze kadar uzanan uzun soluklu bir yol boyunca bize kadar ulaşmıştır. Türküler bir milletin kimliğinin oluşmasında da etkili olur. Sözlü edebiyatın yazılı edebiyata göre daha yaygın ve yayılmacı olması türkülerin de gelişmesini ve korunmasını sağlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781