Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Alanda Etkisi Nelerdir? Tartışınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Alanda Etkisi Nelerdir? Tartışınız.

Aşağıda Türk Silahlı Kuvvetlerinin görevli olduğu her bölgede önemli bir askerî güç olmasının uluslararası alanda etkisi nelerdir tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Türk Silahlı Kuvvetleri en önemli devlet kurumlarında biridir. Binlerce yıllık köklü mazisi ile dünyanın en önemli kara kuvvetlerine sahip olan silahlı kuvvetler, ülkemizin huzur, güvenlik, barış ve adaleti için gözünü kırpmadan ve hiç usanmadan faaliyet göstermektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hemen her bölgede askeri güç olarak bulunması Türkiye’nin uluslararası alanda varlık göstermesi, gücünü kanıtlaması, kendini ortaya koyması, büyük ve güçlü bir devlet olduğunu göstermesi bakımından değerlidir. Bu nedenle TSK, ülkemizin göz bebeği olarak bilinmektedir. TSK, hudut boylarında ve ülke sathında bununla beraber dışarıda her an görevdedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781