Türk Milleti Çok Yakın Bir Zamanda, İstiklâl Marşı’nın Yazıldığı O Günlere Benzeyen Bir Olayla Karşılaşmış mıdır? Bu Olay Karşısında Türk Milletinin İstiklâl Marşı’ndaki Sözleri Hatırladığını Düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi Sınıftaki Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda Türk milleti çok yakın bir zamanda, İstiklâl Marşı’nın yazıldığı o günlere benzeyen bir olayla karşılaşmış mıdır, bu olay karşısında Türk milletinin İstiklâl Marşı’ndaki sözleri hatırladığını düşünüyor musunuz, görüşlerinizi sınıftaki arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Milli Mücadele çok önemli bir dönem ve tarihin dönüm noktalarından biridir. Milli birlik ve beraberlik ruhuyla azim ve kararlılık içinde halk işgale karşı sokaklara çıkarak vatanı düşmana karşı müdafaa etmiştir. Çok yakın bir geçmişte de bu durum tekerrür etmiştir.

Türk Milleti, Milli Mücadele azim ve kararlılığının içinde bir düşmana kanmış ve inanmış hain kişilere karşı mücadeleye girerek vatanın müdafaa edilmesinde 15 Temmuz gibi destansı bir mücadele vermeyi başarmış ve yeniden zafer kazanmıştır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.