Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Turizm Faaliyetleri İnsanlar Arasındaki İlişkiyi Nasıl Sağlar? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Turizm Faaliyetleri İnsanlar Arasındaki İlişkiyi Nasıl Sağlar?

Aşağıda turizm faaliyetleri insanlar arasındaki ilişkiyi nasıl sağlar kısaca olarak ele alacağız.

Turizm, insanların bir yerden bir yere çeşitli amaçlarla eğitim, sağlık, din, gezi ve merak duygu ve düşünceleriyle yolculuk etmesi anlamına gelmektedir. Yolculuk eden kişiler turist olarak bilinir. Yerli ve yabancı turistler kendi ülkelerini ya da farklı coğrafyaları gezerek yolculuk yapabilirler.

Turizm faaliyetler, insanların yolculukları esnasında kültür değerlerini yaşamaları bakımından da önemli bir yere sahiptir. Farklı kültürleri görmek, yaşamak ve kendi kültürüyle kıyas etme fırsatı turizm faaliyetlerinin ne kadar yararlı olduğu ortaya çıkmaktadır.

Turizm faaliyetleri sayesinde insanlar arasında da ticari, sosyal, beşer, insani, kültürel ilişkiler kurulmaktadır. Böylece farklı kültürlerin bilinmesi, öğrenilmesi, farklı insanların tanınması insanların ufuklarının engin olmasına ve düşüncelerinin de gelişmesi anlamına gelmektedir.

Turizm sayesinde yapılan yolculuklar kültürün taşınması, geleneklerin yaşanması ve farklı ülke, coğrafya ve toplumların dünya genelinde bilinmesi ve küreselleşmenin yaşanması söz konusu olmaktadır. Turizm faaliyetler, ülkemizde de yüksek değerlerde yapılmaktadır. Bu da kültürümüzün yaşanmasını ve yaşatılmasını sağlamaktadır.

Turizm faaliyetleri, ülkemizde bacasız fabrika olarak değerlendirilmektedir. Turizm bu nedenle ekonominin kalkınmasını ve toplumsal refahı da sağlamaktadır. Böylece insani ilişkilere dolaylı olarak destek de olmaktadır. Kültürün, geleneğin ve medeniyet unsurlarının tanıtılması ve bilinmesi insani ilişkilerin kurulmasında da köprü olmaktadır.

Turizm Faaliyetleri İnsanlar Arasındaki İlişkiyi Nasıl Sağlar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781