Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Trafik Haftası İle İlgili Yazı

Trafik Haftası İle İlgili Yazı Kısa, Trafik Haftası İle İlgili Güzel yazı örneği

Trafik Haftası

Trafik taşıtlardan ve insanlar ve hayvanları içerin yayalardan oluşur. Trafik; taşıtların, insan ve hayvanların oluşturduğu yaya grubunun, yollar üzerindeki tüm hareketlerine denir.
Son zamanlarda fazlasıyla artış gösteren araç sayısıyla birlikte, trafik sorunu da çığ gibi büyümüştür. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazaları sonucunda hayatlarından olmaktadır. Kurallarına uymak, trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yoludur. Eğitimsiz insanlar, trafik kurallarına uymayarak kazalara sebebiyet verirler.

Trafik Haftası, halka trafik eğitimi vermek için önemli bir haftadır. 1-7 Mayıs arasında kutlanan bu hafta da okullarda ve bazı kuruluşlarda trafik kuralları semineri verilir.

Bu seminerlerde anlatılan konulardan bazıları şunlardır; Cadde ve sokaklarda yaya kaldırımlarının kullanılmasının gerekliliği, karşı kaldırıma yaya geçitlerinden geçilmesi,  karşıdan karşıya geçerken, önce sola, sonra sağa ve tekrar sola bakarak geçmek, trafik polisinin olmadığı yerlerde, trafik ışık ve işaretlerine dikkat etmek, üst geçit olan yerlerde mutlaka üst geçidi kullanmak,  Taşıtlara asılmamalı ve taşıtlar durmadan inip binmemek, taşıtların sağından inip binmek, taşıt pencerelerinden kol ve baş çıkarmamak, duran bir taşıtın hemen önünden ve arkasından geçmemek anlatılmaktadır.

Trafik Haftası İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ESLEM KAYGISUZ dedi ki:

    ÇOK GÜZEL OLMUŞ ÇOK BEĞENDİM.

    1. KÜBRA ŞAHİN dedi ki:

      YALAN SÖYLEME ESLEM SEN DERSTEN NE ANLARSIN

Yorum Yaz