Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Topraklama Örneklerini ve Kullanım Alanlarını Dikkate Alarak Topraklamanın Can ve Mal Güvenliği Açısından Önemini Tartışınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Topraklama Örneklerini ve Kullanım Alanlarını Dikkate Alarak Topraklamanın Can ve Mal Güvenliği Açısından Önemini Tartışınız.

Aşağıda topraklama örneklerini ve kullanım alanlarını dikkate alarak topraklamanın can ve mal güvenliği açısından önemini tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Topraklama bir nötrleme işlemi olarak yapılmaktadır. Bir cisim üzerindeki fazla elektriğin toprağa aktarılması olarak bilinmektedir. Negatif yüklerin bir kanalla başka bir yere aktarılması topraklama olarak uygulanmaktadır. Topraklama çeşitleri ve örnekleri günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Toprak zemine basarak elektrik boşalması, duş alarak temizlenmek, tankerlerin statik elektriğe karşı bir zincirle toprakla temas etmesi, minarelerde paratoner kullanımı gibi unsurlar topraklama örnekleridir. Elektrik, doğal gaz sistemlerinde ve elektriğin olduğu hemen her yerde topraklama için belli bir akım hattı da oluşturulmaktadır. Böylece yüksek gerilimin önüne geçilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781