Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Toplumların Gelişmesinde Ekonominin Rolü Var mıdır? Ekonominin Devlet Yaşamındaki Önemi Konusunu Arkadaşlarınızla Tartışınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Toplumların Gelişmesinde Ekonominin Rolü Var mıdır? Ekonominin Devlet Yaşamındaki Önemi Konusunu Arkadaşlarınızla Tartışınız.

Aşağıda toplumların gelişmesinde ekonominin rolü var mıdır, ekonominin devlet yaşamındaki önemi konusunu arkadaşlarınızla tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Toplumların gelişmesinde ve kalkınmasında ekonominin önemli bir rolü vardır. Bir ülkenin büyük bir devlet olmasında bir ideale, nüfus çoğunluğuna ve iktisadi özgürlüğe ihtiyacı bulunmaktadır. Hakim ve mutlak bir idealin kabulü iktisadi özgürlük sayesinde varlığını korur.

Ekonomik olarak özgürlüğü sağlamak üretimin artmasını sağlamaktan geçer. Bir ülkede kaynakların zenginliği ve işlenebilmesi ekonomik özgürlüğün elde edilmesinde etkili olur ve ekonomideki iyileşme kalkınma ve büyümeyi de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle ekonominin üzerinde durulması, ihracat yapılması, yerli ve milli sermayeye sahip çıkarak sürekli olarak yatırım yapmak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781