Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2019

Tevekkül Sahibi Olmak Nedir? Bir Örnek Vererek Açıklayınız.

Aşağıda tevekkül sahibi olmak nedir bir örnek vererek açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

İslam’da belli başlı kuralların, emir ve yasaların sürekli olarak uygulanması takva ile yaşamayı sağlar. Takva sahibi olmak, muttaki olmak anlamına gelmektedir. Takva sahibi olmanın da belli şartları bulunmaktadır. Bunlardan biri de tevekkül sahibi olmaktır.

Tevekkül sahibi olan insanlar, Allah’a güvenen, Allah’ın her şeye kadir olduğunu bilen ve kendi mesaisinin başarısını Allah’ın inayetine bağlayan kişilerdir. Bir başarı elde etmek, sabırla mümkündür. Sabrın anahtarı da tevekkül sahibi olmaktır. Allah’ı vekil tayin etmek, yalnız O’na kul olmak ve yalnız O’ndan beklemek anlamına gelmektedir.

Tevekkül, güvenmek, sığınmak, Allah’ı tek kudret sahibi bilmek anlamına da gelir. Tevekkül sahibi kişiler, çalışırlar ve çalıştıklarının karşılığını Allah’tan beklerler. Bir kişinin sınavına çalışarak iyi not alacağını umması tevekkül olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    Merhabalar bu bilgi inanki hoşuma gitti, 5 yıldızı hak ediyor, Tevekkül Sahibi Olmak Nedir? Bir Örnek Vererek Açıklayınız. çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz