Tesbih Namazı ve Teheccüt Namazı Kaçar Rekât Olarak ve Nasıl Kılınır? Araştırınız.

Aşağıda tesbih namazı ve teheccüt namazı kaçar rekât olarak ve nasıl kılınır araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Namaz farz olan bir ibadettir. Nafile olarak da kılınmaktadır. Nafile namazlar, sünnettir. Tesbih namazı ve teheccüt namazı da sünnet olan nafile namazlardır. Tesbih namazının belli bir vakti yoktur. Fakat teheccüt namazı yatsıdan sonra uyuyup uyandıktan sonra kılınan bir namazdır.

Tesbih namazı, dört rekattır. Teheccüt namazı da iki rekat kılınmaktadır. Tesbih namazı, her rekatta belli zikirlerle kılınmaktadır. Bu zikirler kıyamda, ruküda, tahiyyatta okunur. Tesbih namazı ferdi olarak kılınan namazdır. Cemaatle kılınmaması gerekir. Teheccüt namazı da ferdi olarak kılınan bir namazdır. Cemaatle kılınması bir dua mahiyetinde olabilir.

2 yorum

  1. Tesbih namazı, dört rekattır. Teheccüt namazı da iki rekat kılınmaktadır. Tesbih namazı, her rekatta belli zikirlerle kılınmaktadır. Bu zikirler kıyamda, ruküda, tahiyyatta okunur. Tesbih namazı ferdi olarak kılınan namazdır. Cemaatle kılınmaması gerekir. Teheccüt namazı da ferdi olarak kılınan bir namazdır. Cemaatle kılınması bir dua mahiyetinde olabilir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.