Tembellik ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda tembellik ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Tembellik bir hastalık olarak yaşanmaktadır. Tembellik insanlara hiçbir şey yaptırmamaktadır. Tembel insanlar toplumda daha çok dışlanmaktadır. Çünkü sorumluluk almaktan kaçmaktadırlar. Tembel insanlar toplumun sırtında yük olmaktadır. tembellik insanın kanına işleyen bir virüs gibi etkilemektedir.

Tembel insanlar, akıl ve zeka sorunu yaşamamaktadır. Sadece kaslarını kullanmaktan imtina etmektedirler. Çalışkan insanlar zamanı iyi yönetirler ve planlı hareket ederler. Tembel insanların zamanı yönetme sıkıntısı bulunmaktadır. Zamanı yönetemeyen insanlar, zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar ve zamanı boş yere harcamış olurlar.

Tembellik hastalığından kurtulmak için insanların sorumluluk almaları gerekir. Sorumluluklarını yerine getirmeleri ve başarı göstermeleri gerekmektedir. Böylece kendilerini iyi hissederek tembellik güdülerini atmaları mümkün olmaktadır. Tembelliğin bir hastalık olarak görülmesi tedavisinin aranması gerekir.

İnsanların hayatlarında kararlar alması, irade göstermesi, görevlerini ve ödevlerini yerine getirmeleri çalışkan, azimli, sabırlı olmalarına bağlıdır. Tembel insanların pasif, etkileşimsiz ve iletişimsiz olmaları bütün bunların aksine zor bir hayat yaşamalarına neden olur.

Tembel insanların okul, iş ve aile hayatları da oldukça kötü geçebilir. Şansları yaver gitmezse toplumda tembellerin dışlanması daha çok yaşanmaktadır. Bu nedenle insanların tembellik duygu ve düşüncelerini bir kenara bırakarak harekete geçmeleri ve kararlar alarak iradelerini ortaya koymaları gerekir. Tembellik başa bela, hayata dert olmaktan çıkar.

Tembellik ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.