Televizyon Seyrederken Geçirdiğiniz Zamanı, Arkadaşlarınızla Oyun Oynayarak Geçirirseniz Bunun Sizlere Nasıl Bir Katkısı Olabilir? Tartışınız.

Aşağıda televizyon seyrederken geçirdiğiniz zamanı, arkadaşlarınızla oyun oynayarak geçirirseniz bunun sizlere nasıl bir katkısı olabilir, tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Sosyal olarak hayata devam etmek insanların bir ihtiyacıdır. İnsanlar birlik ve beraberlik içinde yaşamaya ve toplumsal sorumlulukları yerine getirerek birtakım haklara sahip olmaya alışkındır. Bu nedenle çocuk yaşlardan itibaren kurulan arkadaş ortamları kişilere paylaşma, yardımlaşma, dayanışma özellikleri kazandırmaktadır.

Televizyon seyrederken geçirdiğiniz zamanı, arkadaşlarınızla oyun oynayarak geçirirseniz bunun sizlere önemli bir katkısı olur. İnsan tanımak, arkadaş edinmek, dost kazanmak, paylaşmayı, yardımlaşmayı öğrenmek, kişilere saygılı olmayı bilmek gibi önemli kültür kazanımlarının gerçekleşmesi söz konusu olur. Bu nedenle sosyal hayatta insanlarla olmak her zaman değerlidir.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.