Televizyon, Gazete vb. Medya Unsurlarında Karşılaştığınız Olumlu ve Olumsuz Haberler Kadının Toplumdaki Durumuyla İlgili Size Ne Düşündürüyor? Açıklayınız.

Aşağıda televizyon, gazete vb. medya unsurlarında karşılaştığınız olumlu ve olumsuz haberler kadının toplumdaki durumuyla ilgili size ne düşündürüyor açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Kadınlar toplumda değer görmeleri gereken en önemli kişilerdir. Kadın annedir, emektardır, şefkattir, merhamettir. Kadını kaybeden ve kadına değer vermeyen bir toplumda ahlaktan ve maneviyattan bahsetmek mümkün değildir. Kadına değer vermeyen bir toplumda gelecek nesillerin teminat altında olması mümkün değildir.

Televizyon, gazete gibi medya unsurlarında karşılaştığımız kadına karşı kötü muamelelerin cahillikten ve ahlaksızlıktan meydana geldiği bellidir. Kadın, Allah’ın emanetidir, kadın vazoda çiçek gibi korunması gereken bir canlıdır. Bunun farkında olan kişiler kadına kötü bir söz bile söyleyemez, ona sesini bile yükseltemez. Bu eğitimle düzelecek bir şeydir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.