Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Sürekli Olarak Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır? Söyleyiniz.

Aşağıda teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli olarak güncellenen robotlar, sosyal hayatın hangi alanlarında karşımıza çıkmaktadır, söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Teknolojinin gelişmesi, mühendislik alanlarına yatırım yapılması sayesinde gerçekleşmektedir. Teknoloji geliştikçe makineleşme de gelişmektedir. Makineler insanlığın etrafını sarmakta ve üretimden tüketime kadar insanların yerini almaktadır. Evimizde kullandığımız makineler de yarı robot olarak çalışmaktadır.

Robotların gittikçe toplumda daha geniş bir yer bulması söz konusu olacaktır. Bu yapay zeka alanında yapılacak olan yatırım ve projelerin artmasına bağlı olarak yaşanabilir. Böylece insanlar yapay zeka sayesinde daha az zaman, enerji harcayacak ve ekonomik olarak yaşamaya başlayacaktır. Bilim geliştikçe teknoloji de gelişmekte ve yapay zeka faaliyetleri gün geçtikçe artmaktadır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.