Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Teknoloji Sanatı Nasıl Etkilemiştir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

Teknoloji Sanatı Nasıl Etkilemiştir?

Aşağıda teknoloji sanatı nasıl etkilemiştir kısaca olarak ele alacağız.

Bilim ve teknik, geçmişten günümüze kadar sürekli bir gelişme içinde olmuştur. Teknolojinin gelişmesi sosyal hayatta birçok şeyi etkilemiştir. 21. yüzyıl dünyasında teknoloji yaygınlaşarak küresel bir alan elde etmiştir. Böylece teknik bilgi ile beraber teknoloji de araç olarak insan hayatına girmiştir.

Teknolojinin hemen her alana sirayet etmesi sanat alanında da kendini göstermiştir. Teknolojinin sanat alanında ortaya çıkışı teknik bilginin müzik, resim, edebiyat gibi alanlarda kullanılması ile mümkün hale gelmiştir. Ardından teknolojinin kullanılması tiyatro, sinema, müzik, resim, heykel gibi sanat alanlarında da kendini göstermiştir.

Teknolojinin olumlu yanları olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Bu bakımdan teknolojinin sanatı olumlu ya da olumsuz yönleriyle etkilediği de bilinmektedir. Teknoloji sayesinde sanat gelişmiştir, sanat araçları gelişmiştir, sanat eserleri dayanıklı ve farklı bakış açılarıyla ortaya konan değerler haline de gelmiştir.

Teknoloji sanatı olumsuz da etkilemiştir. Bu nedenle sanat eserlerinin ömrünün kısa olması, mekanik olmaları, geleneğin ve kültürün yoksulluğu ve yoksunluğu söz konusu olmuştur. Bu bakımdan teknolojinin gerekli ve yerinde olarak kullanılması gerekmektedir. Teknoloji ve sanat bir arada olabilir. Bunun doğru bir şekilde dengelenmesi ve sanatın, sanatçının korunması gerekir.

İnternetin kullanımının yaygınlaşması, telefon ve bilgisayarın insan hayatına girmesi dijital olarak sanat eserlerinin üretilmesine ve ortaya çabuk, kaliteli, verimli, kolay ve yetenekleri pekiştiren bir olguyla ortaya konmasını da sağlamıştır.

Teknoloji Sanatı Nasıl Etkilemiştir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781