Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Teknoloji Kullanımının, Toplumun Devletle İlişkisi Bakımından Önemi Nedir?

Aşağıda teknoloji kullanımının, toplumun devletle ilişkisi bakımından önemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji hayatımızı kolaylaştıran en önemli unsurlardan biridir. Teknolojik gelişmeler, bilimsel araştırmalar ve çalışmalar neticesinde gelişmektedir. Günümüzde sosyal devlet anlayışının yaygınlaşması ve yerleşik hale gelmesi de teknolojinin devlet kurumlarında kullanılmasını sağlamaktadır.

Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, iletişimde teknik imkanlarının kullanılması güveliğin sağlanmasını, zaman ve enerji tasarrufunun sağlanmasını da gündeme getirmektedir. Bu nedenle teknoloji kullanımı devlet ve toplum ilişkilerinde can, mal, mülk, aile güvenliğinin sağlanması, toplumsal barış ve huzurun gerçekleşmesi ve hayatın kolaylaştırılması için oldukça etkilidir. Teknoloji sayesinde birçok devlet işi daha çabuk ve kolay olarak gerçekleşmekte bununla beraber çevreyi koruyan faaliyetler de kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve özkaynak dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Teknoloji Kullanımının, Toplumun Devletle İlişkisi Bakımından Önemi Nedir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

    1. Kaya dedi ki:

      kim ne derse desin çok işime yaradı sayenizde ödevimi yaptım sağ olun

Yorum Yaz