Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Tarihte Birçok Uygarlığın Anadolu’ya Yerleşmesinin Sebepleri ile İlgili Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda tarihte birçok uygarlığın Anadolu’ya yerleşmesinin sebepleri ile ilgili araştırma sonuçlarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Anadolu coğrafyası tarih boyunca milletlerin varlığını sürdürdüğü bir bölge olmuştur. Tarihte birçok milletin Anadolu’ya yerleşmesinde coğrafi etkenler olduğu gibi diğer etkenler de bulunmaktadır. Anadolu coğrafyasında birçok milletin varlık sürdürmesi Anadolu’nun Medeniyetler Beşiği olarak bilinmesinde etkili olmuştur.

Tarihte birçok uygarlığın Anadolu’ya yerleşmesinde su kaynakları, doğal kaynaklar, doğal güzellikler, iklim özellikleri, bitki örtüsü gibi etkenler söz konusu olmaktadır. Farklı ve çeşitli medeniyetlerin bir arada olması ve belli kültür değerlerine sahip olarak varlıklarını sürdürmeleri Anadolu’nun insanların ihtiyaçlarına karşılık vermesiyle doğrudan etkili olmaktadır. Anadolu günümüzde de aynı özelliklere sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cansu akın dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Tarihte Birçok Uygarlığın Anadolu’ya Yerleşmesinin Sebepleri ile İlgili Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız. işime yaradı ödevimde, ben Denizli kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz