Su Damlası Bulut Kar Tanesi ile İlgili Masal

Aşağıda su damlası bulut kar tanesi ile ilgili masal kısaca olarak ele alacağız.

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde…

Günün birinde bir köy yerinde çok yağmur yağar ve bulutlar gökyüzünün maviliğini hiç göstermezmiş. Bu köyde toprak artık çamur olmuş. İnsanlar evlerinden çıkamaz olmuş. Zaman zaman da kar yağmaya başlar yolları kapatırmış.

Bulutlar, biz böyleyiz, akar sel olur gideriz diye göklerden haykırmaya devam ederken yere düşen su damlaları da kendi aralarında küçük hesaplar yaparmış. Toprağa düşen su damlalarında bir rahatlama hissi ve huzur olurmuş. Bu durum insanları üzse de yağan kar tanesi de buna engel olmayarak yolları daha da kapatırmış.

Bir gün bir çocuk bu duruma çok üzüldüğü için dua etmeye başlamış. Bulutlar gitsin, karlar erisin, sular çekilsin diye kırk gün kırk gece dua etmiş. Kırk günün sonunda bulutlar gitmiş, karlar erimiş ve sular çekilmiş. Toprak huzura ermiş. Etraf yeşillenmiş.

İnsanlar mutlu bir şekilde bağa bahçeye çıkmaya ve toprağı eşmeye başlamışlar. Böylece tarım yapmaya devam ederek geçimlerini sağlamışlar. Köyde herkes mutlu ve mesut olmuş. Çocuklar da artık bahçelere çıkıp oyunlar oynamış, okullarına gidip yeni bilgiler öğrenmiş. Böylece köy halkı uzun bir aradan sonra iyice bir rahat etmiş.

Su Damlası Bulut Kar Tanesi ile İlgili Masal Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.