Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2021

Stratosfer Nedir? Kısaca

Aşağıda stratosfer nedir kısaca olarak ele alacağız.

Atmosfer çeşitli katmanlardan oluşmaktadır. Stratosfer, katyuvarı olarak bilinmektedir. Atmosferin yere en yakın katmanı olan Troposferin hemen üstünde olan Stratosfer yaklaşık elli kilometre kalınlığında bulunmaktadır. Stratosfer en önemli katmanlardan biridir. Atmosfer katmanları dünyayı uzaydan ayıran katmanlar olarak dünyanın uzaydan korunmasını sağlayan bir yapı oluşturmaktadır.

50 kilometre kalınlığı bulunan Stratosfer, ozon gazlarından oluşan bir yapıya sahip olarak yeryüzünün mor ötesi ışınlardan korunmasını sağlar. Ozon tabakası bu katmanda yer alarak dünyayı zararlı ışınların olumsuz etkilerinden kurtarmaktadır. Stratosfer canlılık faaliyetlerinin devam etmesi ve doğa olaylarının gerçekleşmesi için gerekli olan reaksiyonların gerçekleşmesini sağlar. Stratosferin zarar görmesi dünyanın zarar görmesi anlamına gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Reyhan dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Stratosfer Nedir? Kısaca hemen deftere geçirdim, Kırklareli okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

  2. Yeliz dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Stratosfer Nedir? Kısaca ödevimde işimi gördü, bu arada ben Bingöl zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

  3. derya dedi ki:

    selamun aleyküm bu ödev ciddiyim hayran edici, sayenizde 100 aldım, Stratosfer Nedir? Kısaca çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz