Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

“Söz Uçar, Yazı Kalır.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

Aşağıda “söz uçar, yazı kalır.” sözünden ne anlıyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların hayatında bilginin önemli bir yeri bulunmaktadır. Bilginin korunması, taşınması, öğrenilmesi için insanlar hayatları için özel planlama yapmaktadır. Bu nedenle bilginin öğretilmesinde sözün etkisinin de kalıcı olduğu bilinmektedir. Sözün etkisinin kalıcı olmasını sağlayan ise yazıya geçirilmesidir.

Bu nedenle atalarımız söz uçar; yazı kalır, diyerek yazarak öğrenmenin, not almanın gerekli olduğunu hatırlamak ve uygulamak için daha kolay ve çabuk bir imkan oluşturulmaktadır. Söylenen sözler unutulabilir ama yazılan yazılar asla unutulmaz ve her zaman yerini korur. Daima not almak, sözü unutmamak için yazıya geçirmek ve nasihat ederken, öğretirken de bunu kullanmak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Emel dedi ki:

    selamun aleyküm sayfa süper ötesi çok iyi, deftere geçirdim “Söz Uçar, Yazı Kalır.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz? Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

  2. İpek dedi ki:

    Slm bu eğitim sitesi valla güzel, 5 yıldızı hak ediyor, benim adım İpek, ben “Söz Uçar, Yazı Kalır.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz? yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz