Siz de Ülkemizde Uygulanan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Zonguldak, Bartın, Karabük Projesini (ZBK) Araştırınız ve Araştırma Sonuçlarını Sınıfta Paylaşınız.

Aşağıda siz de ülkemizde uygulanan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Zonguldak, Bartın, Karabük Projesini (ZBK) araştırınız ve araştırma sonuçlarını sınıfta paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizde enerji alanları ve tarım sulama alanlarında önemli yatırımlar yapılmakta ve bu yatırımlar müşterek olarak sürdürülmektedir. GAP olarak bilinen Güneydoğu Anadolu Projesi, Demir-Çelik-Kömür yataklarının ve fabrikalarının olduğu bölge olarak bilinen Zonguldak-Bartın-Karabük ZBK projesi de bu projelerden biridir.

GAP ve ZBK projeleri kapsamında ülkemizin enerji kaynakları bakımından üretiminin ve istihdamının arttırılarak işleme konusunda yeni atılımların yapılması, tarım, sulama faaliyetleri bakımından geniş imkanların sağlanarak verimliliğin arttırılması ve ticaretin de geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle bu projeler çok değerli olarak görülmektedir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.