Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Siz de Aldığınız Bir Görev veya Sorumluluğu Yerine Nasıl Getirdiğinizi Anlatan Bir Konuşma Yapınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Siz de Aldığınız Bir Görev veya Sorumluluğu Yerine Nasıl Getirdiğinizi Anlatan Bir Konuşma Yapınız.

Aşağıda siz de aldığınız bir görev veya sorumluluğu yerine nasıl getirdiğinizi anlatan bir konuşma yapınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatları boyunca görev ve sorumluluk alarak yaşarlar. Görev ve sorumlulukları yerine getirmek insan olmanın bir gereği olarak gerçekleşmektedir. Okula gitmek, çalışmak, işe girmek, evde aile büyüklerine yardım etmek, meslek edinmek, meslek icra etmek, vatandaşlık görevlerini yerine getirmek herkesin yerine getirmesi gereken görev ve sorumluluklar arasında yer almaktadır.

Görev ev sorumluluklar bize insan olduğumuzu hatırlatır. Vatanımıza karşı görev ve sorumluluklarımız vergi vermek, askere gitmek, haklarımızı savunmak, vatanımızı savunmak, seçmen olarak da oy kullanmaktır. Okullarda öğrencilere sorumluluk yükleyen öğretmenler de öğrencilerin iyi birer birey olarak toplumda yer etmesi için bunu yaparlar.

Bir öğrencinin ödevlerini yaparak ev sınavlarını vererek derslerini geçip sınıflarını başarıyla tamamlaması görev ve sorumluluklarını yerine getirdiğini göstermektedir. Bu da öğrencinin toplumda saygın bir yerinin olmasında, meslek kazanmasında ve meslek icra etmesinde etkili olmaktadır. Sorumluluk sahibi olmak karar ve irade melekelerine de sahip olmak anlamına gelir

Kendi kararlarını kendi iradeleriyle veren kişiler görev ve sorumluluklarını yerine getirerek toplumda barış, huzur, refah ve birlik ve beraberlik ortamının kurulmasında, bireysel haz ve huzurun sağlanmasında rol oynarlar.

Siz de Aldığınız Bir Görev veya Sorumluluğu Yerine Nasıl Getirdiğinizi Anlatan Bir Konuşma Yapınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781