Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Sınırsız Bir Özgürlük Olabilir mi? Neden?

Aşağıda sınırsız bir özgürlük olabilir mi neden kısaca olarak ele alacağız.

Herhangi bir koşullar herhangi bir sınırlamaya bağlı kalmadan etik ve ahlak değerleri içinde insanların isteklerini yapmak düşünmek durumunda olmalarını anlatan bir değer olarak özgürlük, insanların hayat tarzı olarak gündeme gelmektedir. Özgürlükler, insanların istediklerini istedikleri biçimde yapılması anlamına gelmektedir.

Sınırsız bir özgürlük olması mümkün değildir. Çünkü özgürlükler, başkalarının özgürlüklerinin başladığı yerde biter. Bu sınır insanların bir arada barış, huzur içinde yaşamasını sağlamaktadır. Özgürlüklerin korunması toplumsal sorumlulukların kolayca yerine getirilmesini sağlamaktadır.

Bireysel anlamda topluma katkı sağlayabilmek için özgürlüklerin zarar görmemesi gerekir. Fikir özgürlüğü en değerli özgürlüklerden biridir. Düşünmek insanı özel kılan bir eylemdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Çağıl dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Sınırsız Bir Özgürlük Olabilir mi? Neden? ödevimde işimi gördü, bu arada ben Şanlıurfa zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

  2. duygu özaslan dedi ki:

    Merhaba sayfanız inanki güzel, ödevim için kopyaladım, benim adım duygu özaslan, ben Sınırsız Bir Özgürlük Olabilir mi? Neden? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  3. ilayda dedi ki:

    selamun aleyküm ödev sayfası vallaha hayran edici, ödevimde kullandım Sınırsız Bir Özgürlük Olabilir mi? Neden? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz