Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sınıfınızda ya da Çevrenizde Peygamberlerin İsmini Taşıyan Tanıdıklarınız, Akrabalarınız Var mı? Varsa Bunların İsimlerini Sınıfınızda Arkadaşlarınızla Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Sınıfınızda ya da Çevrenizde Peygamberlerin İsmini Taşıyan Tanıdıklarınız, Akrabalarınız Var mı? Varsa Bunların İsimlerini Sınıfınızda Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda sınıfınızda ya da çevrenizde peygamberlerin ismini taşıyan tanıdıklarınız, akrabalarınız var mı? Varsa bunların isimlerini sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber a.s.’ın ismi Muhammed’dir. Bununla beraber Ahmet, Mahmut, Mustafa gibi isimleri de onun sıfatlarını, şahsiyet özelliklerini ortaya koyan isimlerdir. Müslüman toplumlarda bu isimlere Peygamber a.s.’a hürmet edildiği için ihtiram edilmektedir.

Ahmet, Mahmut, Mustafa ve Muhammed gibi isimler toplumda çocuklara peygamber sevgisinden konulmaktadır. Çocukların bu ahlak ve terbiye içinde büyümesi istenmektedir. Peygamber a.s.’ın her an hayatın içinde yer alması ve örnek kabul edilmesinin hatırlanması için de bu isimler sağlamaktadır. Çevremizde ve sınıfımızda da bu isimleri kullanan kişiler vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781