Sinemaya, Tiyatroya veya Bir Sportif Müsabakayı (Futbol, Basketbol Vb.) İzlemeye Gittiğinizde ya da Bir Ulaşım Aracıyla Seyahat Ettiğinizde Oturacağınız Yeri Nasıl Bulursunuz? Belirtiniz.

Aşağıda sinemaya, tiyatroya veya bir sportif müsabakayı (futbol, basketbol vb.) izlemeye gittiğinizde ya da bir ulaşım aracıyla seyahat ettiğinizde oturacağınız yeri nasıl bulursunuz, belirtiniz kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar sosyal hayatlarında konum bulma ve yer değiştirme imkanlarına sahip olarak yaşarlar. Konumu bulma ve yer değiştirme matematiksel hesaplamalar ve işaretlemeler ile yapılmaktadır. Günümüzde adresler de numaralı ve isimli olarak paylaşılmakta ve nesnelerin adresleri de bu şekilde oluşturulmaktadır.

Nesnelerin adresi de isim ve numaralar ile belirlenmektedir. Bir statta, sinemada, tiyatroda, otobüste, uçakta, gemide numaralı koltuklar sayesinde kişilerin satın aldıkları biletler ile doğru ve güvenli bir şekilde seyahat etmesi ya da sosyal faaliyet içinde olması söz konusu olmaktadır. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.