Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sinemanın Eğitimdeki Önemi Münazara - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ağustos 2022

Sinemanın Eğitimdeki Önemi Münazara

Aşağıda sinemanın eğitimdeki önemi münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Sinema bir eğitim aracı olarak kullanılabilir. Modern sanat araçlarından biri olan sinema, içinde barındırdığı görüntü, ses, kurgu, hikaye, senaryo, kamera, fotoğraf alanlarıyla eğitim araçlarından biri haline gelerek eğitimde kalitenin arttırılması için kullanılabilir.

*Sinema bir eğitim aracı olarak kullanılmaz. Sinema modern bir sanat alanıdır. Sanatın gelişmesinde ve yaygınlaşmasında, kültürün korunmasında ve anlatılmasında bir araç olarak kullanılması teknik bakımdan sinemanın imkan oluşturması ile açıklanabilir.

*Sinema bir eğitim aracı olarak kullanılabilir. Kültürün aktarılması, iletişimin sağlanması, devamlılığın oluşması, merak ve ilginin çekilmesi gibi yararları olan sinema eğitim bakımından yararlı olduğu için didaktik bir şekilde öğretici özelliklere sahip olabilir.

*Sinema bir eğitim aracı olarak kullanılamaz. Sinema farklı bir sanat olanı olarak kabul edilmektedir. Sinemada oyuncuların bulunması farklı bir dünyanın canlandırılması ve izleyiciye aktarılması gerçekleşmektedir. Bu nedenle sinema bir tutku halinde ayrı kurgu ve yatırım gerektiren bir alandır.

*Sinema bir eğitim aracı olarak kullanılabilir. Eğitim faaliyetlerinin gerçekleşmesi, kalıcı olmasının sağlanması, kolay ulaşılabilir ve hatırlanabilir olması sinema araçlarının kullanımı ile mümkün hale getirilebilir. Bu nedenle sinema alanında eğitim yönüyle yatırımlar gerçekleştirilmesi gerekir. Öğrencilerin dikkatini çekecek ve eğitimde devamlılığı sağlayacak sinema araçları da özenle kullanılmalıdır. Böylece verimli ve donanımlı bir eğitim gerçekleşir.

Sinemanın Eğitimdeki Önemi Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781