Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mayıs 2021

Sinemanın, Batı Tarzı Tiyatronun, Gazete ve Dergilerin Olmadığı Çağlarda Türk Toplumunun En Önemli Eğlence Araçlarından Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda sinemanın, Batı tarzı tiyatronun, gazete ve dergilerin olmadığı çağlarda Türk toplumunun en önemli eğlence araçlarından bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Türk kültüründe oyun ve eğlence anlayışı daha çok gelenek, görenek, örf, adet, kültür değerleri, toplumsal yaşayış ve algılar, dini değerler üzerinden şekillenmiştir. Sinema, tiyatro, gazete ve dergi gibi kitle araçlarının olmadığı dönemlerde insanlar toplum için eğlence amaçlı birçok faaliyet gerçekleştirmişlerdir.

Düğün ve dernek faaliyetlerinde oyunlar oynanması, halk oyunları oynanması, orta oyunlarının gerçekleştirilmesi, taklitlerin yapılması, hikayelerin anlatılması gibi olaylar eğlence, oyun ve mizah kültürünün gelişmesinde ve yaygınlaşmasında etkili olmuştur. Orta oyunu, gölge oyunu gibi oyunlar kültürün devamlılığını da sağlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz