Şeytan Taşlama Nedir Kısaca

Aşağıda şeytan taşlama nedir kısaca olarak ele alacağız.

Hac ibadeti zengin, akıl – baliğ olan her Müslüman için farzdır. Hac ibadetinin belli bir mevsimi bulunmaktadır. Hicri takvime göre zilhicce ayı, hac ayı olarak gerçekleşmekte ve Kurban bayramını da içine almaktadır. Hac ibadetinin gerçekleşmesi için farz olan kuralların da yerine getirilmesi gerekir.

Şeytan taşlama da bir ibadet olarak yerine getirilmektedir. Hac sırasında Mina bölgesinde sembolik olarak şeytan taşlanmakta ve Hazreti İbrahim a.s.’ın bir sünneti olarak icra edilmektedir. Özel taşlarla şeytan taşlaması yapılmakta ve böylece kişinin ilk önce içindeki şeytanı öldürmesi ve şeytanın yolunu tel’in etmesi amaçlanmaktadır. Şeytan, Allah düşmanı olarak kabul edilmekte ve men edilmektedir.

1 yorum

  1. neden her ay hac yapamiyoruz biri bana aciklasin.yarin cin denilen ülkenin topyekün müslüman oldugunu düsünelim,bize kac yilda bir hac yapma sansi kalacak.bu suudlarin yüzünden kimse hac yapamayacak.bu gün zaten senelerdir sira bekliyoruz.zilhiccede hac yapilacak diyen ayet nerde acaba.bu KUR,A ni artik anlayalim be kardesim.ALLAH hac kararini arabami birakmiski arabi aylara uyup ramazan ve hac yapip kurban kesiyoruz.hac kurbani baska .farz olan kurban baska sey.sabitleriz olur biter ramazani .kurbani ve hacci belli aylara.her ayda bir hac yapilir ve insanlarda haclarini yapmis olur.neden insanlara zorlastiriyorsunuz ey alim gecinenler.bu mübarek kitaba iyi bakin bir kez olsun!!!!!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.