Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Sevgili Peygamberimizin İnsanların Kendisinden Yüz Çevirmesi Durumunda ve Zorluklar Karşısında Tutumu Ne Olmuştur? Örnekler Vererek Anlatınız.

Aşağıda Sevgili Peygamberimizin insanların kendisinden yüz çevirmesi durumunda ve zorluklar karşısında tutumu ne olmuştur örnekler vererek anlatınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber a.s., İslam’ın ilk yıllarında çok büyük zulümlere maruz kalmıştır. Mekkeli müşrikler Peygamber a.s.’ı ve İslam’ı kabul etmemek için ellerinden geleni yapmışlardır. Sürekli olarak Peygamber a.s.’ı tahkir etmişler, küçük görmüşlerdir.

Sevgili Peygamberimizin insanların kendisinden yüz çevirmesi ve zorluklar karşısında tutumu genellikle sabırdan, metanetten, müsamahadan yana olmuştur. Kendine kötü davranan, hor gören kişilere acımıştır, cahilliklerini Allah’a açmıştır. Sürekli sabretmesi Peygamber a.s.’ın sonunda kalpleri İslam’a ısındırmasına yaramıştır. Allah’ın inayetiyle birçok kişi İslam’a ısınmış ve Müslüman olmuşlardır. Böylece İslam’ın yayılması da hızlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz