Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sermaye Piyasası Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019 - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Sermaye Piyasası Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2019 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Sermaye Piyasası başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Sermaye Piyasası Taban Puanları ile Sermaye Piyasası 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .

2018 2019 Sermaye Piyasası Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu SermayePiyasası EA 60 251.20596
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu SermayePiyasası EA 60 210.31008
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu SermayePiyasası (İÖ) EA 50 198.95303
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu SermayePiyasası (KKTC Uyruklu) EA 1

Sermaye Piyasası Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Sermaye Piyasası Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Sermaye Piyasası Bölümü Olan Üniversiteler, Sermaye Piyasası Puanı 2018, Sermaye Piyasası Puan Türü, Sermaye Piyasası Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Sermaye Piyasası Kontenjanları 2018 2019 1. Öğretim 2. İkinci Öğretim

Sermaye Piyasası Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.


 • Sermaye Piyasası Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yasin Şeker dedi ki:

  İş imkanı iyi midir acaba nerelerde çalışırlar ?

 2. .... dedi ki:

  Marmara üniversitesinde sermaye piyasaları okuyorum.İkinci sınıfım.Gayet önü açık parlak bir bölüm.Borsayı seviyorsanız ve kendinizi bu konuda geliştirebileceğinize inanıyorsanız kesinlikle tercih edin derim.Bölümün adı spesifik olduğu için özel sektörde mezunları gayet iyi yerlere gelebiliyorlar.

  1. nuro dedi ki:

   ben istatistik okuyorm bölümümüz akademisyeni bana bu bölümün alanında çalışabileceği bizim bölümün dersi niteliğinde bölüm olduğunu söyledi

   1. .... dedi ki:

    Sermeye Piyasası bölümünde İstatistik dersleride almaktayız.
    Bu bölümler zaten birbirleriyle iç içe bölümler

 3. zaman evran11 dedi ki:

  böl,m iyi değil bu alanda aktüerya mezunları çalışıyor bu yıl karabük üniversitesinde aktüerya ve risk yönetimi açılacak tm1den alıyor aşağıda duyurusu var

  Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü İşletme Fakültesine bağlı olup YÖK tarafından onaylanmış Kamu ve Özel Sektörde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile İstatistik Bölümü denklikleri vardır, geçen yıl avrupada en iyi meslek seçilen bölümümüz diğer benzer bölümlerden farklı olarak Risk Yönetimi alanında da eğitim verip, öğrencilerimize geniş seçmeli ders imkanı sunmakta böylece öğrencilerimiz istedikleri alanda uzmanlaşıp, rakiplerinden bir adım öne geçmektedir.
  ● Üniversitemiz Türkiye’de Erasmus ve Farabi değişim programlarında en fazla değişime katılan öğrenci oranına sahip olup, Ülkemizde 170 Üniversiteden, Diploma eki ve Etiketi (Diplomaların Uluslararası Tanınırlığı) veren ilk 20 üniversiteden biri olması sebebiyle bölümümüz öğrencilerine geniş imkanlar sunmaktadır.
  ● Mezunlarımız gerek kendi alanlarında gerekse denkliklerle İİBF ile İstatistik Bölümü alanlarında da geniş iş imkanlarına sahiptir. Bölümümüz TM1 puan türüyle bu yıl öğrenci alımına başlayacaktır.

 4. magdur dedi ki:

  bu bölümdeyim yine sınava girdim okuyanlar dahi ağlıyor aklı olan yazmaz

 5. can dedi ki:

  Arkadaşlar kesinlikle tercih etmeyin işşiz kalmak çok zor hele de marmara gibi üniv. gittikten sonra.Aöf den iktisat okumak bile bu bölümü okumaktan iyidir.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781