Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Savaş Devam Ederken Bir Anayasa Yapmaya Sizce Neden Gerek Duyulmuştur? Bu Anayasanın Millî Mücadele’ye Nasıl Bir Katkı Sağladığını Düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Savaş Devam Ederken Bir Anayasa Yapmaya Sizce Neden Gerek Duyulmuştur? Bu Anayasanın Millî Mücadele’ye Nasıl Bir Katkı Sağladığını Düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda savaş devam ederken bir anayasa yapmaya sizce neden gerek duyulmuştur, bu anayasanın Millî Mücadele’ye nasıl bir katkı sağladığını düşünüyorsunuz, görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Milli Mücadele dönemi en kritik dönemlerden biridir. Siyasi, askeri, hukuki olarak devletin zor durumda olduğu, halkın milli bir direniş oluşturarak harekete geçtiği bir dönemdir. Bu dönemin tarihe geçmesinde siyasi ve askeri hamleler öne çıkmıştır.

Savaş devam ederken bir anayasa yapmaya gerek duyulmuştur. Çünkü Büyük Millet Meclisi kurulmuştur. Bu meclis kurucu meclis olarak görev yapmış ve Milli Mücadele’de siyasi örgütlenmeyi sağlayarak düşmanlara karşı siyasi bir üstünlük oluşmasında etkin rol oynamıştır. Anayasa da bu nedenle yapılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781