Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sanayi İnkılabı Sonrası Avrupa’da Ortaya Çıkan ve Dünyada Yayılmacılığı Artıran Gelişmeler Hangileridir? Sanayi İnkılabı Sonucu Hangi Ürünler Önem Kazanmıştır? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Sanayi İnkılabı Sonrası Avrupa’da Ortaya Çıkan ve Dünyada Yayılmacılığı Artıran Gelişmeler Hangileridir? Sanayi İnkılabı Sonucu Hangi Ürünler Önem Kazanmıştır?

Aşağıda Sanayi İnkılabı sonrası Avrupa’da ortaya çıkan ve dünyada yayılmacılığı artıran gelişmeler hangileridir, Sanayi İnkılabı sonucu hangi ürünler önem kazanmıştır, kısaca olarak ele alacağız.

Sanayi İnkılabı Avrupa merkezli olarak 1760 yılında Birleşik Krallık’ta yaşanmıştır. Ardından bütün Avrupa’ya yayılmıştır. Sanayi İnkılabı’nın neden olduğu olaylar arasında ortaya çıkan yayılmacılık anlayışı işgallerin yaşanmasına neden olmuştur. Bu işgaller de daha çok Osmanlı Devleti’nin toprakları üzerinde olmuştur.

Bu yayılmacılığı arttıran gelişmeler ise milliyetçilik akımının yayılması, pazar ve ham madde ihtiyacının artması, isyanların çıkması şeklinde açıklanabilir. Sanayi İnkılabı’nın yaşanmasının ardından bazı ürünler revaçta olmuştur. Bunlar petrol, kömür olarak ortaya çıkmıştır. Çünkü buharlı makine gücünün kullanılması için enerjiye ihtiyaç olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781