Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Şubat 2021

Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Aşağıda sanal ortamı kullanırken dikkat edilmesi gereken güvenlik kuralları hakkında neler biliyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

Sanal ortam, internet ağlarının ortak kullanım alanı olarak şekillenmektedir. Sanal ortam, insanların kişisel bilgilerini, fikirlerini paylaştıkları ortak bir alan olduğu için dikkat edilmesi gereken güvenlik kurallarının olduğu bir ortam olarak da bilinmektedir.

Sanal ortamda dikkat edilmesi gereken güvenlik kuralları insanların özel hayatının gizliliği, fikir hürriyetinin sağlanması, hırsızlıkların önüne geçilmesi ve mahrem bilgi ve belge paylaşımının önüne geçilmesi için gereklidir. Her şeyde bir toplumsal sorumluluk gereği kural olduğu için sanal ortamda da kurallar bütünü vardır.

Bilgisayar ya da tablet ve telefon kullanırken internete bağlanıldığında güvenlik duvarlarının oluşturulması gerekir. Bunun için lisanslı güvenlik programlarının kullanılması, bilgilerin gizli tutulması ve bilgi ve şifrelerin üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerekir.

Böylece bireysel anlamda güvenliğin sağlanması mümkündür. Toplumsal olarak güvenliğin sağlanması için kişilerin mahrem bilgilerinin gizli tutulması, hakaretin önüne geçilmesi, tehdit, şantaj gibi olayların da önlenmesi gerekir. Bunun için aile ve çocuk filtrelerinin ve güvenilir internet sitelerinin kullanılması gerekir.

İnternet ağlarının güvenliğinin sağlanması günümüzde en büyük sorunlardan biridir. Çünkü kötü niyetli insanların kullanımına müsait bir alan oluşturan internet özel hayatları da tehdit etmektedir. Bu nedenle güvenlik programlarının kullanılması gerekir.

Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Herkes çok güzel yanıtlar

 2. duygu dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 3. cansu akın dedi ki:

  sayenizde 2 artı aldım, Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz? işime yaradı ödevimde, ben Kocaeli kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

 4. ilayda dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ödev sitesi yeminle iyi, 2 artı aldım, benim adım ilayda, ben Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

 5. hazal dedi ki:

  Slm bu bilgi yeminle güzel, öğretmen beğendi, benim adım hazal, ben Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz