Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Salavat Dualarında Allah’tan (C.C.) Neler İstenmektedir? Bu Duaların Anlamları Hakkında Sınıfınızda Arkadaşlarınızla Konuşunuz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Salavat Dualarında Allah’tan (C.C.) Neler İstenmektedir? Bu Duaların Anlamları Hakkında Sınıfınızda Arkadaşlarınızla Konuşunuz.

Aşağıda Salavat dualarında Allah’tan (c.c.) neler istenmektedir? Bu duaların anlamları hakkında sınıfınızda arkadaşlarınızla konuşunuz kısaca olarak ele alacağız.

Salavat, destek olmak anlamına gelmektedir. Bu destek iki şekilde gerçekleşir. Biri kavli yani sözlü olarak, diğeri de fiili yani ameller olarak gerçekleşir. Salavat, Peygamber a.s.’a getirilmektedir. Ona, ashabına, ailesine ve Allah’a dua içermektedir.

Selam, barış ve esenlik anlamına gelen bir duadır. Salavat da Peygamber a.s.’a selam, ailesine selam, ashabına selam bulunur. Bununla beraber Allah için Allah’a hamdedilir, nimetlerine de şükredilir. Salavat getirmek, çok faydalı bir iş ve aynı zamanda duadır. Her gün belli zamanlarda aralıklı aralıksız salavat getirmek gerekir. Salavat getirmek çok sevaptır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781