Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sahip Olduğumuz Nimetler İçin Çeşitli İfadelerle Yüce Allah’a (C.C.) Hamd Edebilir, Ona Olan Şükrümüzü Belirtebiliriz. “Allah’a Şükür.”, “Ya Rabbi Şükür.”, “Elhamdülillah.”, “Hamdolsun.”, “Şükürler Olsun.”, “Çok Şükür.” vb. Sözler, Günlük Hayatta Sık Kullanılır. Bu İfadeleri Cümle İçinde Kullanınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Sahip Olduğumuz Nimetler İçin Çeşitli İfadelerle Yüce Allah’a (C.C.) Hamd Edebilir, Ona Olan Şükrümüzü Belirtebiliriz. “Allah’a Şükür.”, “Ya Rabbi Şükür.”, “Elhamdülillah.”, “Hamdolsun.”, “Şükürler Olsun.”, “Çok Şükür.” vb. Sözler, Günlük Hayatta Sık Kullanılır. Bu İfadeleri Cümle İçinde Kullanınız.

Aşağıda Sahip olduğumuz nimetler için çeşitli ifadelerle Yüce Allah’a (c.c.) hamd edebilir, ona olan şükrümüzü belirtebiliriz. “Allah’a şükür.”, “Ya Rabbi şükür.”, “Elhamdülillah.”, “Hamdolsun.”, “Şükürler olsun.”, “Çok şükür.” vb. sözler, günlük hayatta sık kullanılır. Bu ifadeleri cümle içinde kullanınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar günlük hayatlarında birtakım dini kavramlar kullanırlar. Bu kavramlar, temenni, dua, arzu belirten ve anlamı içeren kavramlardır. Dilimizde yerleşmiş ve bir deyim olarak da kullandığımız bu cümleler ve kelimeler İslam geleneklerine bağlı bir hayat sürmemizden ileri gelmektedir.

Günlük hayatımızda kullandığımız kavramların cümle içinde kullanımı şu şekildedir:

*Allah’a şükür ki size bir şey olmadı.

*Ya Rabbi şükür olsun istediğim oldu.

*Elhamdülillah ki Müslümanız.

*Hamdolsun bütün nimetler için çok teşekkür ederiz.

*Şükürler olsun torunlarım geldi.

*Çok şükür sizi görebildim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781