Ramazan ve İnfakla İlgili Kompozisyon

Aşağıda ramazan ve infakla ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Ramazan, Müslümanlar için oruç tutmanın farz olduğu aydır. Müslümanlar bir ay boyunca oruç tutarak ibadet ederler. Ramazan orucu, farz olan bir ibadettir. Ramazan ayı, ibadetler bakımından değerli ve nemli bir aydır. İbadetlerin zirve yaptığı bir ay olarak yaşanmakta ve manevi bir iklim havası oluşturmaktadır.

Ramazanda oruç ve namazın dışında, bolca Kur’an okuma, sadaka verme ve infak etme gibi nafile ibadetler de öne çıkmaktadır. Ramazan ayı birlik ve beraberliğinin öneminin ve değerinin anlaşıldığı, barış ve huzurun öneminin anlaşıldığı bir ay olarak yaşanmaktadır.

Müslümanlar oruç tutarak manevi bir iklimin havasında birlik ve beraberlik içinde oldukları ve birbirlerine destek oldukları gibi infak ederek de maddi bir şekilde birbirlerine destek olurlar. İnfak, malın ve mülkün Allah yolunda ve sadece Allah için harcanması anlamına gelmektedir.

Ramazan ayında fakirleri, mağdurları, mahrumları, muhtaçları, mazlumları, yetimleri, öksüzleri, dulları sevindirmek, onlara destek olmak ancak infak etmek ile mümkün olmaktadır. İnfak Allah rızasını kazanmak için yapılır. İnfak karşılıksız ve beklentisiz olarak yapılır. İnfakın karşılığını ancak Allah tayin eder ve verir.

Bu nedenle Ramazan ve infak birbirinden ayrılmayan en samimi duygularla ibadetlerin gerçekleştirildiği kavramlar olarak bilinmektedir. Müslümanlar en samimi duygularla Ramazan ayında infak yaparlar.

Ramazan ve İnfakla İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.