Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Şöyle Buyurmuştur: “Allah, İstiğfara Devam Eden Kimsenin Her Sıkıntısı İçin Bir Çıkış Yolu Ve Her Kederi İçin Bir Ferahlık Sağlar. Onu, Hiç Beklemediği Yerden Rızıklandırır.” Hadisi Yorumlayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Şöyle Buyurmuştur: “Allah, İstiğfara Devam Eden Kimsenin Her Sıkıntısı İçin Bir Çıkış Yolu Ve Her Kederi İçin Bir Ferahlık Sağlar. Onu, Hiç Beklemediği Yerden Rızıklandırır.” Hadisi Yorumlayınız.

Aşağıda Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Allah, istiğfara devam eden kimsenin her sıkıntısı için bir çıkış yolu ve her kederi için bir ferahlık sağlar. Onu, hiç beklemediği yerden rızıklandırır.” hadisi yorumlayınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber a.s. bir hadisi şeriflerinde, “Allah istiğfara devam eden kimsenin her sıkıntısı için bir çıkış yolu ve her kederi için bir ferahlık sağlar. Onu, hiç beklemediği yerden rızıklandırır.” buyurmuştur.

İstiğfar etmek, tövbe etmek, pişman olmak, ibadetlerine dikkat etmek, Allah’ı zikretmek anlamlarına gelmektedir. Böyle yapınca Allah kulunu affeder, kederlerinin çözüme kavuşmasını sağlar. Dertlerinden onu kurtarır. Kuluna bir ferahlık verir. Hiç beklenmedik yerlerden ona kazanç sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781