Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Peygamber Efendimizi (s.a.v.) Niçin Sevmeliyiz? Ona Olan Sevgimizi ve Bağlılığımızı Nasıl Ortaya Koyabiliriz? Düşüncelerinizi Sınıfta Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Peygamber Efendimizi (s.a.v.) Niçin Sevmeliyiz? Ona Olan Sevgimizi ve Bağlılığımızı Nasıl Ortaya Koyabiliriz? Düşüncelerinizi Sınıfta Açıklayınız.

Aşağıda Peygamber Efendimizi (s.a.v.) niçin sevmeliyiz? Ona olan sevgimizi ve bağlılığımızı nasıl ortaya koyabiliriz? Düşüncelerinizi sınıfta açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber a.s., numune-i imtisaldir. Biz O’na a.s., iman ederiz. O’nu a.s., rehber olarak kabul ederiz. Hayatımızda her işte O’nu a.s., emsal kabul ederiz. Peygamber a.s.’ı sevmek, dinin ve imanın bir parçasıdır. O’nu a.s., canımızdan ve sahip olduğumuz her şeyden daha çok severiz.

Peygamber a.s.’ı sevmek, mümin, muvahhid, Müslüman olmanın bir gereğidir. Bizim sevgimiz cennette buluşma arzumuzla aynıdır. O’na a.s., sevgi ve bağlılığımızı ortaya koyarken çocuklarımıza O’nun a.s., ismini veririz, O’nun a.s. yaptıklarını yapar, yapmadıklarını yapmayız. O’nun a.s., sözlerini dinlerken başımızda kuş varmış gibi dinleriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781