Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Medine’de Toplumsal Barış Ortamını Sağlamak İçin Hangi Çalışmaları Yapmıştır? Bilgi Veriniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Medine’de Toplumsal Barış Ortamını Sağlamak İçin Hangi Çalışmaları Yapmıştır? Bilgi Veriniz.

Aşağıda Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Medine’de toplumsal barış ortamını sağlamak için hangi çalışmaları yapmıştır? Bilgi veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber a.s., hicretin hemen sonrasında Medine’de toplumsal barış ve huzur ortamının gerçekleşmesi ve korunması adına birtakım tedbirler almıştır. Peygamberlik vasıflarına uygun olarak bir sözleşme ortaya konmuş ve bu sözleşme antlaşma ya da anayasa olarak günümüze kadar da ulaşmıştır.

Medine’deki Yahudiler ile yapılan anlaşmalar gereğince Yahudiler dinlerinde serbest olmuştur. Gizli ya da açık bir ittifak yapamamışlardır. Müslümanlar ile beraber Medine’yi savunmak durumunda olmuşlardır. Bu da huzur ve barış ortamının korunması adına çok önemli bir anlaşma olarak tarihe geçmiştir. Birçok kaynakta tam metin ya da atıfla bahsedilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781