Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır sözünden ne anlıyorsunuz

Partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır sözünden neler anlıyorsunuz hakkında yazı. Partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır sözünden ne anlıyorsunuz

Partiler demokratik bir yönetimin temel yapı taşıdır. Demokrasinin doğru olarak yürütülmesi ve var olması partilerin varlığı ile mümkündür. Çünkü demokrasi demek toplumdaki her kesimin sesini dinlemek demektir ve bu da en iyi partiler sayesinde yapılabilir. Kişiler bireysel düşüncelerini ve görüşlerini uygun olan partiyi seçerek ve bunu seçimlere de yansıtarak gösterirler. Adaylarının meclise girebilmesine katkıda bulunurlar.

Çünkü kişinin mecliste temsil edilebilmesi sadece partiler yardımı ile milletvekilleri sayesinde olur. partiler kendi seçmenlerini temsil ederler ve onların görüşlerini yansıtırlar. Bununla beraber tüm görüşlerden ve farklı gruplardan kişiler farklı partileri oylayarak kendini temsil edecek kişileri meclise sokarlar. Bu yolla kendi seslerini duyurabilirler.

Eğer ki siyasi partiler var olmazsa kişiler ayrı ayrı bireysel adayları seçmek zorunda kalır ve bu sebeple meclise temsilci yollamakta zorluk yaşarlar. Aynı görüşlere ve düşüncelere sahip olan bireyler tek bir çatıda birleşmesi parti sistemini meydana getirmiştir. Bu yolla temsilci olan kişilerin meclise katılması daha kolay bir haldedir.

Bu sebeple partiler demokratik yaşamda vazgeçilemez etkenlerden biridir.

Partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır sözünden ne anlıyorsunuz hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz