Para Her Kapıyı Açmaz Konulu Münazara

Aşağıda para her kapıyı açmaz konulu münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Para her kapıyı açmaz. Hayatta her şey para demek değildir. Para, maddi bir kaynaktır. Fakat hayatta her şey maddiyat değildir. Manevi olarak değerlere de sahip olmak gerekir. Dürüst olmak, samimi olmak, yalan konuşmamak en önemli insani özellikler olarak bilinmektedir. Bu nedenle para her kapıyı açmaz.

*Para her kapıyı açar. Para insanların en önemli ihtiyaçlarından biridir. Para olmadan insanların geçim sıkıntısının üstesinden gelmek imkansızdır. Para en önemli geçim kaynağı olarak kullanılır. İnsanlar bütün ihtiyaçlarını para aracılığıyla karşılarlar.

*Para her kapıyı açmaz. Toplumda toplumsal sorumlulukların ve bireysel sorumlulukların yerine getirilmesi maddi kazançlardan ve kayıplardan daha önemlidir. Bu nedenle önemli olan insanların sorumluluklarını yerine getirerek manevi bir yükü hafifletmeleri ve üzerine düşen vazifeleri yerine getirmeleridir.

*Para her kapıyı açar. Günümüzde maddiyat olmadan insanlara değer bile verilmemektedir. İnsan hayatı hiçe sayılmaktadır. Bu nedenle insanlar çalışmak ve üretmek zorundadır. Üreten insanlar ve toplumlar para kazanarak güçlü hale gelebilir.

*Para her kapıyı açmaz. Toplumda adaletin sağlanması, barışın oluşması, huzurun tesis edilmesi adına manevi değerlerin kültür değerleri, tutumları, norm ve davranışları olarak yaşanması gerekir. Toplumda adalet, merhamet, vicdan ve insaf değerlerinin yaşanması her şeyden önemlidir.

Para Her Kapıyı Açmaz Konulu Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.