Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Osmanlı Devleti Dönemindeki Gazeteleri Günümüzdekilerle Karşılaştırdığınızda Aralarında Ne Gibi Benzerlikler ve Farklılıklar Görüyorsunuz? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Osmanlı Devleti Dönemindeki Gazeteleri Günümüzdekilerle Karşılaştırdığınızda Aralarında Ne Gibi Benzerlikler ve Farklılıklar Görüyorsunuz?

Aşağıda Osmanlı Devleti dönemindeki gazeteleri günümüzdekilerle karşılaştırdığınızda aralarında ne gibi benzerlikler ve farklılıklar görüyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

Gazete, Tanzimat Dönemi ile beraber Osmanlı hayatına girmiştir. Gazetelerde önemli havadisler ve gelişmeler ele alınmıştır. Bununla beraber olayların arka planı incelenmeye başlanmıştır. Ayrıca roman ve hikaye alanında tefrikalar da yapılmıştır. Osmanlı’da çok önemli gazeteler sadece kültür, kitap, din, siyaset, edebiyat alanında yayın yapabilmiştir.

Günümüzde ise gazetelerde haberler ağırlıklıdır. Kültür, magazin, ekonomi, sosyal ihtiyaçlar, ilanlar, bulmacalar gazetelerde yer kaplamaya başlamıştır. Haberlerin yer kaplaması tefrikaların yer bulamaması ve magazin haberlerinin artması günümüzde gazetenin işlevsiz olmasını etkilemiş ve ardından internetin yaygınlaşması gazete hayatının sonu anlamına gelmeye başlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781