Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Osmanlı Devleti Dönemi’nde Yaşayan Bir Seyyah Olsaydınız Nereleri Gezerdiniz? Gezdiğiniz Yerlerle İlgili Hangi Konularda Yazılar Yazardınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Osmanlı Devleti Dönemi’nde Yaşayan Bir Seyyah Olsaydınız Nereleri Gezerdiniz? Gezdiğiniz Yerlerle İlgili Hangi Konularda Yazılar Yazardınız.

Aşağıda Osmanlı Devleti Dönemi’nde yaşayan bir seyyah olsaydınız nereleri gezerdiniz? Gezdiğiniz yerlerle ilgili hangi konularda yazılar yazardınız kısaca olarak ele alacağız.

Seyyah, çeşitli coğrafyaları kültür, siyaset gibi amaçlarla gezip kayıt altına alan kişiler olarak bilinmektedir. Birçok ülkeyi gezerek kültür değerlerini ve insanların hayatlarını sosyal olarak kayıt altına alan seyyahlar son derece donanımlı ve birikimli kişiler olarak bilinmektedir.

Osmanlı Devleti döneminde yaşayan bir seyyah olsaydım, Kudüs, Beyrut, Trablus gibi yerleri gezmek isterdim. Ardından Viyana, Zigetvar, Belgrad gibi yerleri gezmek isterdim. Adalardan Rodos, Sicilya, Girit adalarına gitmek isterdim. Birçok yere giderek kayıtlar tutmak, gözlemler yapmak ve bunları sosyal, kültürel, tarihi ve siyasi olarak analiz eder gelecek nesillere aktarırdım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781