Olmaya Cihanda Devlet, Bir Nefes Sıhhat Gibi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda olmaya cihanda devlet, bir nefes sıhhat gibi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Sıhhat ve selamet insanlar için dünya hayatında oldukça önemlidir. İnsanların sıhhati ve selameti yerinde olmadığında dünya onlara dar gelir ve hiçbir şeyin bir anlamı kalmaz. Bu nedenle dünyadaki saadet ancak sağlığın korunması ile mümkün görülmektedir.

Kanuni sultan Süleyman da Osmanlı Devleti’nin en kudretli padişahlarından biri olarak devletin bir önemi olmadığı önemli olan sağlığın yerinde olması gerektiğini veciz sözlerle ifade etmiştir. Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi derken nefes almanın devlet kurmak ve yaşatmak kadar önemli olduğunu ve devlette önceliğin insan olduğunu ortaya koymuştur.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözü de bu minvalde söylenmiştir. Bu da günümüzde sosyal devlet anlayışının temelini oluşturmakta ve sağlık hizmetlerinin üst düzeyde gerçekleşmesini sağlamaktadır. İnsanların dengeli beslenmesi, spor yapması, kendilerine dikkat etmesi sağlıklı hayatın sürmesi için bir merhale oluşturmaktadır.

Günümüzde sağlık hizmetleri gelişmekte ve sağlık turizmi sayesinde de ülkemize birçok hasta gelerek tedavi olup sağlığına kavuşarak kendi ülkesine dönmektedir. Bu hizmetlerin varlığı insanların daha iyi şartlarda yaşaması için gerçekleştirilmektedir. İnsan sağlığının korunması insan neslinin korunması ve dünyanın korunması geleceğin teminat altında olması anlamına da gelmektedir.

Olmaya Cihanda Devlet, Bir Nefes Sıhhat Gibi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.